img

Aparat ortodontyczny – dlaczego warto go stosować?

Aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny to jeden ze sposobów utrzymania lepszego zdrowia i samopoczucia od wczesnych lat dzieciństwa. Choć noszenie go nie sprawia przyjemności wielu osobom, to jednak po ściągnięciu aparatu piękny i zdrowy uśmiech dodaje pewności siebie i naturalnego uroku. Według badań przeprowadzonych przez naukowców, osoby które nosiły aparat i mogą teraz pochwalić się pięknym uzębieniem, wyglądają na zdrowsze i szczęśliwsze, a do tego żyją dłużej i są mniej narażone na wszelkie choroby naczyniowo – sercowe. (http://www.pro-orto-dent.pl/ortodoncja.html)

Aparatu nie noszą tylko dzieci czy nastolatki, również bardzo dużo osób dorosłych decyduje się na leczenie ortodontyczne. Szacuje się, że około 25% wśród osób noszących aparaty ortodontyczne to osoby powyżej 18 roku życia.

Piękniejszy uśmiech

Piękne i zdrowe zęby to marzenie które obecnie bardzo łatwo jest ziścić. Okazuje się, że większość dorosłych osób jest niezadowolonych z wyglądu swoich zębów i właśnie tą cechę wyglądu najchętniej by zmieniły.

Problem z uzębieniem

Dlaczego tak się dziej?

Uśmiech to bardzo charakterystyczny element naszej osoby, codziennie rano przyglądamy się sobie w lustrze i widzimy czy nam się on podoba czy nie. Niestety zęby nie zawsze wyglądają tak dobrze przez całe życie jak w czasach młodości i nie wszystko zależy od naszej idealnej higieny i pielęgnacji. Leczenie i nowoczesna stomatologia mogą pomóc w wielu przypadkach, kiedy domowe sposoby pielęgnacyjne zawodzą i chcemy poprawić urodę. Ortodonta sprawi że nasz uśmiech zacznie olśniewać, doda uroku i przywróci czar młodości. Z pewnością poprawi to naszą pewność siebie i wpłynie na poprawę życia towarzyskiego.

Korzyści z leczenia ortodontycznego

Leczenia ortodontycznego wymaga około 65% osób w naszym kraju. Pamiętajmy, że nierówne zęby i nieprawidłowy zgryz to kłopoty przy codziennej pielęgnacji, a tym samym powstanie próchnicy, zapalenia dziąseł i innych problemów z uzębieniem, łącznie z utrata zęba. W jamie ustnej jest także pierwszy etap trawienia, a źle przeżute jedzenie gorzej się trawi i niekorzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego. Leczenie ortodontyczne zapobiegnie wszystkim tego typu problemom.

Kamila Witczak

Redakcja biale-zeby.wroclaw.pl

Zobacz również