img

Na czym polega ortolifting?

Ortolifting

Czy aparat ortodontyczny może być rozwiązaniem, które pomaga w walce ze zmarszczkami w sposób wcale nie mniej skuteczny niż botoks i kwas hialuronowy. Okazuje się, że nie jest to wcale niemożliwe, te stosunkowo nowe rozwiązanie sprawia bowiem, że bez większego wysiłku możemy wyglądać nawet o kilka lat młodziej niż normalnie. Leczenie tego rodzaju zwraca na siebie uwagę również dlatego, że charakteryzuje je inwazyjność mniejsza niż ta, z którą mamy do czynienia w przypadku botoksu i wypełniaczy. Można też cieszyć się z jego większej trwałości przy porównywalnym efekcie. (http://www.pro-orto-dent.pl/ortodoncja.html)

Aparat ortodontyczny pomaga w poszerzeniu łuku zębowego, dzięki czemu pacjenci mają nie tylko znacznie bardziej symetryczną twarz, ale również mniej zmarszczek pojawiających się nie tylko wokół ust, ale również na policzkach. Ingerencja lekarza sprawia też, że usta i policzki sprawiają wrażenie bardziej wypełnionych, kości policzkowe są zaś lepiej widoczne. Leczenie tego typu niejednokrotnie zastępuje face-lifting, choć może być stosowane również jako uzupełnienie tego typu zabiegów.

Zalety aparatu ortodontycznego

Stomatologia stara się odpowiadać na zmieniające się potrzeby klientów, nie powinniśmy być więc zaskoczeni znajdując dziś u dentysty coraz więcej rozwiązań ortodontycznych, których celem jest poprawa tak zwanej estetyki dojrzałego uśmiechu. Przez wiele lat mówiło się o nich przede wszystkim w kontekście osób młodych, dziś jednak nowoczesny aparat sprawia, że nawet poddanie takiemu leczeniu 45-latka nie jest wcale trudnym zadaniem. Oczywiście, leczenie tego typu jest też pomocne w procesie korygowania niedoskonałości o charakterze anatomicznym.

Aparat ortodontyczny jako narzędzie anti-agingu

Ortolifting z pewnością nie byłby tak skuteczny, gdyby nie wykorzystywał najnowocześniejszych aparatów ortodontycznych wyposażonych w tak zwany system Damona. Charakterystyczne jest dla nich przede wszystkim to, że nie posiadają one ani metalowych, ani elastycznych ligatur, które w trakcie noszenia aparatu utrzymywałyby żeby w odpowiedniej pozycji. Dzięki alternatywnym rozwiązaniom siły, z jakimi na zęby działa aparat mogą być zbilansowanie, samo leczenie jest zaś koordynowane z naturalną dla mięśni twarzy pracą. Niewielkie siły generowane przez system sprawiają też, że nie trzeba usuwać zębów.

Norbert Kamiński

Redakcja biale-zeby.wroclaw.pl

Zobacz również